­

SVARĪGA INFORMĀCIJA PAR KOMBINĒTAJIEM HORMONĀLĀS KONTRACEPCIJAS LĪDZEKĻIEM UN ASINS RECEKĻU RAŠANĀS RISKU

 

Svarīga informācija pacientam par zāļu riska mazināšanu

 

Pacienta brīdinājuma kartīte

SVARĪGA INFORMĀCIJA PAR KOMBINĒTAJIEM HORMONĀLĀS KONTRACEPCIJAS LĪDZEKĻIEM UN ASINS RECEKĻU RAŠANĀS RISKU

 

Visi kombinētie hormonālie kontracepcijas līdzekļi palielina asins recekļu veidošanās risku. Asins recekļu veidošanās risks, kas saistīts ar kombinētās hormonālās kontracepcijas līdzekļu lietošanu, ir zems, taču trombi var būt nopietni un ļoti retos gadījumos var būt pat letāli.

Ir ļoti svarīgi apzināties, kad Jums varētu būt lielāks asins recekļu risks, kādām pazīmēm un simptomiem Jums jāpievērš uzmanība un kādi pasākumi jāveic.

Asins recekļu veidošanās risks ir visaugstākais:

• pirmajā lietošanas gadā, kad pirmo reizi mūžā sākat lietot jebkuru kombinēto hormonālo kontracepcijas līdzekli (vai ja atsākat lietot pēc 4 nedēļu vai ilgāka pārtraukuma);

• ja Jums ir liels liekais svars;

• ja esat vecāka par 35 gadiem;

• ja Jums ir kāds ģimenes loceklis, kuram ir bijis asins receklis salīdzinoši jaunā vecumā (piemēram, vecumā līdz 50 gadiem);

• ja esat dzemdējusi dažu iepriekšējo nedēļu laikā.

Ja smēķējat un esat vecāka par 35 gadiem, Jums jāpārtrauc smēķēšana vai jālieto cita kontracepcijas metode kombinētās hormonālās kontracepcijas vietā.

Nekavējoties meklējiet medicīnisko palīdzību, ja novērojat kādu no šiem simptomiem:

  • Stipras sāpes vai pietūkums kādā no Jūsu kājām, ko var pavadīt jutīgums, siltums vai izmaiņas ādas krāsā, piemēram, āda kļūst bāla, sarkana vai zila. Jums var būt dziļo vēnu tromboze.
  • Pēkšņs neizskaidrojams elpas trūkums vai ātra elpošana; stipras sāpes krūtīs, kas var pastiprināties dziļi elpojot; pēkšņs klepus bez acīmredzama iemesla (iespējama asiņu atklepošana). Jums var būt nopietna dziļo vēnu trombozes komplikācija, ko sauc par plaušu emboliju. Tas notiek, ja asins receklis pārvietojas no kājas uz plaušām.
  • Sāpes krūtīs, bieži akūtas, bet dažreiz tikai diskomforts, spiediens, smaguma sajūta, diskomforta sajūta ķermeņa augšdaļā, kas izstaro uz muguru, žokli, kaklu, roku kopā ar sāta sajūtu, kas saistīta ar gremošanas traucējumiem vai aizrīšanās, svīšana, slikta dūša, vemšana vai reibonis. Jums var būt sirdslēkme.
  • Sejas, roku vai kāju vājums vai nejutīgums, īpaši vienā ķermeņa pusē; grūtības runāt vai saprast; pēkšņs apjukums; pēkšņs redzes zudums vai neskaidra redze; stipras galvassāpes/migrēna, kas ir nopietnākas nekā parasti. Jums var būt insults.

Pievērsiet uzmanību asins recekļu simptomiem, īpaši, ja Jums ir:

• tikko veikta operācija;

• ilgstoši neesat staigājusi (piem., traumas vai slimības dēļ vai ja Jūsu kāja ir bijusi ieģipsēta);

• bijis garš brauciens (vairāk nekā aptuveni 4 stundas).

Atcerieties pastāstīt savam ārstam, medmāsai vai ķirurgam, ka lietojat kombinēto hormonālo kontracepcijas līdzekli, ja:

• Jums ir paredzēta vai ir bijusi operācija;

• kad veselības aprūpes speciālists jautā, vai lietojat kādas zāles.

 

Papildinformāciju var atrast produkta lietošanas instrukcijā vai apmeklējot ZVA tīmekļa vietni Clormetin – Latvijas Zāļu reģistrs (zva.gov.lv).

Ziņošana par blakusparādībām

Ja jums ir aizdomas, ka Jums ir kāda blakusparādība, kas saistīta ar kombinētās hormonālās kontracepcijas līdzekļu lietošanu, sazinieties ar veselības aprūpes speciālistu. Jūs varat arī ziņot par blakusparādībām, kā norādīts lietošanas instrukcijā.

 

Jūs varat ziņot par blakusparādībām tieši Zāļu valsts aģentūrai (ZVA) elektroniski interneta vietnē www.zva.gov.lv, klikšķinot uz izvēlnes “Ziņot par zāļu blaknēm, negadījumiem ar ierīcēm, biovigilanci” un izvēloties “Pacientiem”. Tālrunis informācijai: 67078400

 

Fails lejupielādei: SVARĪGA INFORMĀCIJA PAR KOMBINĒTAJIEM HORMONĀLĀS KONTRACEPCIJAS LĪDZEKĻIEM UN ASINS RECEKĻU RAŠANĀS RISKU

Kontrolsaraksts kombinēto hormonālo kontraceptīvo līdzekļlu parakstītājiem

 

Svarīga informācija veselības aprūpes speciālistiem par zāļu riska mazināšanu

 

KONTROLSARAKSTS KOMBINĒTO HORMONĀLO KONTRACEPTĪVO LĪDZEKĻU PARAKSTĪTĀJIEM

 

Apspriežot ar pacienti kombinēto hormonālo kontracepcijas līdzekļu lietošanu, lūdzu, izmantojiet šo kontrolsarakstu kopā ar zāļu aprakstu.

 

• Ir svarīgi ņemt vērā, ka kombinēto hormonālo kontracepcijas līdzekļu lietošana ir saistīta ar trombembolijas (piemēram, dziļo vēnu trombozes, plaušu embolijas, sirdslēkmes un insulta) risku.

• Trombembolijas risks, lietojot kombinētos hormonālos kontracepcijas līdzekļus, ir augstāks:

o   pirmajā lietošanas gadā;

o   atsākot lietošanu pēc 4 vai vairāk nedēļu ilga pārtraukuma.

• Tiek uzskatīts, ka kombinētajiem hormonālajiem kontracepcijas līdzekļiem, kas satur etinilestradiolu kombinācijā ar levonorgestrelu, norgestimātu vai noretisteronu, ir viszemākais venozās trombembolijas risks.

• Risks būs atkarīgs arī no sievietes individuālajiem riskiem. Tāpēc, pieņemot lēmumu lietot kombinētos hormonālos kontracepcijas līdzekļus, jāņem vērā kontrindikācijas un individuālie riska faktori, īpaši trombembolijas gadījumā – skatīt tālāk redzamos lodziņus un zāļu aprakstu.

• Lēmums lietot jebkuru kombinēto hormonālo kontracepcijas līdzekli, kas nav saistīts ar zemāko venozās trombembolijas risku, jāpieņem tikai pēc apspriešanās ar sievieti.

• Diskusijas laikā jāpārliecinās, ka sieviete saprot:

o   atsevišķu riska faktoru ietekmi uz trombozes risku;

o   kāds ir trombembolijas risks saistībā ar izvēlēto kombinēto hormonālo kontracepcijas līdzekli;

o   cik svarīgi ir pievērst uzmanību iespējamām trombozes pazīmēm un simptomiem.

 

 

Neparakstiet kombinēto hormonālo kontracepcijas līdzekli, ja atzīmējat kādu no šīs sadaļas rūtiņām. Sievietei ir:

o

Trombembolisks notikuma anamnēzē, piem. dziļo vēnu tromboze, plaušu embolija, sirdslēkme, insults, pārejoša išēmiska lēkme, stenokardija

o

Zināmi asinsreces traucējumi

o

Migrēna ar auru anamnēzē

o

Cukura diabēts ar asinsvadu komplikācijām

o

Ļoti augsts asinsspiediens (piemēram, sistoliskais ≥160 vai diastoliskais ≥100 mmHg)

o

Ļoti augsta lipīdu koncentrācija asinīs

o

Gaidāma liela operācija vai ilgstošs ​​imobilizācijas periods

 

 

 

Pārrunājiet ar sievieti kombinētās hormonālās kontracepcijas līdzekļa piemērotību, ja šajā sadaļā atzīmējat kādu no rūtiņām:

o

Sievietes ĶMI ir virs 30 kg/m²

o

Sieviete ir vecāka par 35 gadiem

o

Sieviete ir smēķētāja. Ja sieviete ir smēķētāja un arī vecāka par 35 gadiem, viņai stingri jāiesaka atmest smēķēšanu vai izmantot kādu citu metodi, nevis kombinēto hormonālo kontracepciju.

o

Sievietei ir paaugstināts asinsspiediens (piemēram, sistoliskais ≥140-159 vai diastoliskais ≥90-99 mmHg)

o

Sievietei ir tuvs radinieks, kuram jaunībā (piemēram, līdz 50 gadu vecumam) ir bijis trombembolisks notikums (skatīt iepriekšējā sarakstā minēto).

o

Sievietei vai kādam no viņas tuvākajiem radiniekiem ir augsta lipīdu koncentrācija asinīs

o

Sievietei ir migrēna

o

Sievietei ir sirds un asinsvadu slimības, piemēram, priekškambaru mirdzēšana, aritmija, koronārā sirds slimība, sirds vārstuļu slimība

o

Sievietei ir cukura diabēts

o

Sieviete ir dzemdējusi pēdējo nedēļu laikā

o

Sieviete gatavojas doties tālsatiksmes lidojumā (>4 stundas) vai viņa ceļo vairāk nekā 4 stundas dienā

o

Sievietei ir jebkādi citi veselības traucējumi, kas var palielināt trombozes risku (piemēram, vēzis, sistēmiskā sarkanā vilkēde, sirpjveida šūnu slimība, Krona slimība, čūlainais kolīts, hemolītiski urēmiskais sindroms)

o

Sieviete lieto citas zāles, kas var palielināt trombozes risku (piemēram, kortikosteroīdus, neiroleptiskos līdzekļus, antipsihotiskos līdzekļus, antidepresantus, ķīmijterapiju utt.)
Precīzāk jāizvērtē kombinētās hormonālās kontracepcijas līdzekļa piemērotība, ja sievietei ir vairāk nekā viens no riska faktoriem.Ņemiet vērā, ka individuālie riska faktori laika gaitā var mainīties. Ir svarīgi izmantot šo kontrolsarakstu katrā konsultācijā.

 

Pārliecinieties, vai paciente saprot, ka viņai jāpastāsta veselības aprūpes speciālistam, ka viņa lieto kombinēto hormonālo kontracepcijas līdzekli, ja:
  •         Nepieciešama operācija;
  •         Nepieciešams ilgstošs ​​imobilizācijas periods (piem., traumas vai slimības dēļ vai ja viņas kāja ir ģipsī).
  •         Viņa ceļo ilgu laika periodu (>4 stundas);
  •         Viņai rodas kāda no kontrindikācijām kombinēto hormonālo kontracepcijas līdzekļu lietošanā vai attīstās kāds no asins recekļa riska faktoriem;
  •         Viņa ir dzemdējusi pēdējo nedēļu laikā.
Ø  Šādās situācijās pārrunājiet ar sievieti, vai kombinētās hormonālās kontracepcijas līdzekļa lietošana būtu jāpārtrauc un jāizmanto cita kontracepcijas metode, līdz risks normalizējas.
Pastāstiet arī pacientei, ka palielinās asins recekļu veidošanās risks, ja:
 
Ø  Šādās situācijās jābūt īpaši uzmanīgam attiecībā uz jebkādām trombembolijas pazīmēm un simptomiem.
Iesakiet pacientei pastāstīt ārstam, ja kāda no iepriekš minētajām situācijām mainās vai pasliktinās.Mudiniet pacienti konsultācijas laikā izlasīt pievienoto Pacienta kartīti, lai viņai būtu iespēja ar Jums pārrunāt tās saturu. Iesakiet viņai pirms lietošanas izlasīt arī lietošanas instrukciju. Abi satur informāciju par asins recekļu simptomiem, kuriem jāpievērš uzmanība.

 

Ziņošana par blakusparādībām

Jūs varat ziņot UAB Exeltis Baltics (rakstot uz e-pastu: pharmacovigilance_baltics@exeltis.comvai pa tālruni +370 697 62714)vai Zāļu valsts aģentūrai par jebkurām blakusparādībām, kuras, Jūsuprāt, izraisījusi kombinētās hormonālās kontracepcijas līdzekļa lietošana. Sazinoties ar UAB Exeltis Baltics, rakstot uz e-pastupharmacovigilance_baltics@exeltis.com vaiinfo_baltics@exeltis.eu, ir iespējams pieprasīt šī kontrolsaraksta saņemšanu drukātā veidā.

Atgādinām, ka saskaņā ar zāļu blakusparādību ziņošanas noteikumiem Latvijā ārstniecības personām un farmaceitiem jāziņo par novērotām iespējamām zāļu blaknēm Zāļu valsts aģentūrai (ZVA) elektroniski ZVA tīmekļa vietnē www.zva.gov.lv, klikšķinot uz izvēlnes “Ziņot par zāļu blaknēm, negadījumiem ar ierīcēm, biovigilanci”, un izvēloties “Veselības aprūpes speciālistiem un iestādēm”. Papildinformācijas nepieciešamības gadījumā jāsazinās ar ZVA pa tālr.: 67078438\

Fails lejupielādei: KONTROLSARAKSTS KOMBINĒTO HORMONĀLO KONTRACEPTĪVO LĪDZEKĻU PARAKSTĪTĀJIEM

 

Latvijas Ginekologu un Dzemdību speciālistu asociācijas jaunā valde

Ievēlēta Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācijas jaunā valde, apstiprināti Statūtu grozījumi.
 
31. maijā, Bellevue Park Hotel Riga un tiešsaistē portālā "Evisit" norisinājās Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācijas kopsapulce "Statūtu grozījumi, Valdes, Ētikas un Revīzijas komisijas vēlēšanas".
 
Pateicamies visiem nozares speciālistiem, kuriem ir svarīga Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācijas darbība un nākotne un kuri spēja rast laiku, lai pagodinātu kopsapulci ar savu klātbūtni!
 
Liels un sirsnīgs paldies iepriekšējās valdes pārstāvjiem par ieguldīto laiku, darbu un atdevi, veicinot asociācijas un nozares attīstību!
 
Apsveicam jaunievēlēto asociācijas sastāvu!

Aktualitātes par 2025. gada EBCOG kongresu

Labdien, cienījamie kolēģi!

Jūsu informācijai atstājam saites par nākamā gada EBCOG kongresu, eksāmenu, kā arī slimnīcu vizītēm.

EBCOG eksāmens: https://ebcog.eu/exam/
EBCOG slimnīcu vizītes: https://ebcog.eu/visitation/

Lekcijas no 31.05.24. asociācijas sēdes

Aktuālais Latvijas ginekoloģijā, Asoc. Prof. J. Žodžika

Demogrāfiskie rādītāji. Mātes un bērna veselība. Prof. D. Rezeberga

Aktuālais bērnu un pusaudžu ginekoloģijā, Ph.D. Lāsma Līdaka

Prenatālā diagnostika, Asoc. Prof. N. Vedmedovska

Grūtnieču vakcinācija pret garo klepu

Vēlamies vērst uzmanību, ka no 2022. gada ir veikti grozījumi 2000. gada 26. septembra Ministru kabineta noteikumos Nr.330 "Vakcinācijas noteikumi" un saskaņā ar Noteikumu 71.punktu vakcināciju pret garo klepu 14 gadus veciem bērniem un grūtniecēm 2022. gadā nodrošina no valsts budžeta līdzekļiem.

Garais klepus ir infekcijas slimība, kuru ierosina baktērija Bordetella pertussis. Slimība skar gan sirds asinsvadu, gan elpošanas sistēmu, bojājot plaušu audus  un izraisot plaušu hipertensiju. Kā komplikācijas var attīstīsties pneimonija, krampji, bradikardija, cirkšņa trūce, encefalopātija, pulmonāla hipertensija, apnoja, rektāls prolapss. Letālu iznākumu pārsvarā novēro zīdaiņiem līdz 6 mēnešu vecumam, īpaši jaundzimušajiem.

Pēc Slimību profilakses un kontroles centra datiem Latvijā pēdējo gadu laikā saslimstība ar garo klepu ir vairākkārtīgi palielinājusies. 2017. gadā tika konstatēti 95 saslimšanas gadījumi ar garo klepu; 2018. gadā – 159 gadījumi; 2019. gadā – 720 gadījumi; 2020. gadā – 342 gadījumi.

Vislabākā aizsardzība tiek nodrošināta, ja vakcīna tiek saņemta laika periodā no 20. līdz 32. grūtniecības nedēļai, neizslēdzot iespēju vakcīnu saņemt arī 16.-38. grūtniecības nedēļā. Vakcīnu rekomendēts saņemt katras grūtniecības laikā, neatkarīgi no starplaika starp grūtniecībām, pārslimošanas fakta vai imunizācijas statusa. Vakcinācija ir droša jebkurā grūtniecības laikā. 

Ar detalizētu informāciju par garā klepus vakcīnas saņemšanu grūtniecības laikā varat iepazīties šeit: Vakcīnas pret garo klepu saņemšana grūtniecības laikā

Aicinām grūtnieces vakcinēt pret garo klepu!

Dārgie kolēģi!

Es, tāpat kā Jūs, esmu ārkārtīgi sāpināta par neseno zīdaiņa nāvi no garā klepus! https://ej.uz/fdk7

Vēlos atgādināt, ka Latvijā, tāpat kā daudzās attīstītās valstīs, ir pieejama droša, efektīva un bezmaksas vakcīna pret garo klepu grūtniecēm. Tās mērķis ir pasargāt tieši mazuli! Bērniņš pirmo vakcīnu var saņemt tikai 2 mēnešu vecumā, jo pirms tam, imūnsistēmas nenobrieduma dēļ, vēl nevar veidot pilnvērtīgu aizsardzību pret garo klepu. Pilna aizsardzība pret smagi noritošu infekciju tiek iegūta tikai 6 mēnešu vecumā pēc atkārtotu vakcīnas devu saņemšanas. Tādēļ no mātes saņemtās antivielas pēc vakcinācijas attiecīgās grūtniecības laikā pasargā bērniņu šajā jaunajā vecumā. Atgādinu, ka vakcīnu rekomendēts saņemt katrā grūtniecībā no 20. līdz 32. grūtniecības nedēļai.

No sirds lūdzu katru no Jums veltīt savu dārgo laiku, lai informētu (un pārliecinātu) grūtnieces vakcinēties pret garo klepu katrā grūtniecībā! Tieši mēs, ginekologi un dzemdību speciālisti, esam tie, kuri var novērst zīdaiņu nāves un smagas saslimšanas ar šo infekciju!

Šī ziņa tiks nosūtīta arī mūsu vistiešākajiem sadarbības partneriem - ģimenes ārstiem un vecmātēm, ar kuriem kopā varam nodrošināt vislabāko aprūpi mūsu grūtniecēm.

 

Latvijas Ginekologu un Dzemdību speciālistu asociācijas vārdā,

Asociācijas prezidente

Ph.D. Lāsma Līdaka

Ievēlēta Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācijas jaunā valde, apstiprināti Statūtu grozījumi

31. maijā, Bellevue Park Hotel Riga un tiešsaistē portālā "Evisit" norisinājās Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācijas kopsapulce "Statūtu grozījumi, Valdes, Ētikas un Revīzijas komisijas vēlēšanas".

Pateicamies visiem nozares speciālistiem, kuriem ir svarīga Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācijas darbība un nākotne un kuri spēja rast laiku, lai pagodinātu kopsapulci ar savu klātbūtni!

Liels un sirsnīgs paldies iepriekšējās valdes pārstāvjiem par ieguldīto laiku, darbu un atdevi, veicinot asociācijas un nozares attīstību!

Apsveicam jaunievēlēto asociācijas sastāvu!

 

VALDE:

Prezidente - Lāsma Līdaka

Viceprezidente - Jana Žodžika

Vija Veisa

Antons Babuškins

Natālija Vedmedovska

Dace Matule

Anna Miskova

Dace Rezeberga

Zane Grabe

Laura Rācene

Liāna Gavare

 

ĒTIKAS KOMISIJA:

Ināra Miltiņa

Vija Veisa

Sandra Vītiņa

 

REVĪZIJAS KOMISIJA:

Priekšsēdētāja - Inese Cekula

Diana Bokučava

Laimdota Berģīte

 

Attēlā no labās: prof. Dace Rezeberga, asoc.prof. Anna Miskova, dr. Vija Veisa, jaunievēlētā prezidente dr.med. Lāsma Līdaka, asoc.prof. Natālija Vedmedovska, dr. Dace Matule, asoc.prof. Jana Žodžika un dr. Liāna Gavare

Nordic Network of Fetal Medicine

No 22. līdz 24. maijam tika aizvadīta 8. "Nordic Network of Fetal Medicine" konference, kura Rīgas Stradiņa Universitātē pulcēja vairāk nekā 300 speciālistu no 14 dažādām valstīm. 

Pirmo reizi šis starptautiskais pasākums notika Rīgā, kur nozares speciālistiem bija iespēja klausīties lekcijas, piedalīties praktiskās nodarbībās, kā arī dalīties savā pieredzē ar citiem speciālistiem diskusiju laikā. Pasākumā atklāšanā ar savu klātbūtni pagodināja arī Latvijas Veselības Ministrs Hosams Abu Meri. 

Konference bija interesanta un vērtīga jebkuram perinatālajā jomā strādājošajam, kā arī radīja labu iespēju savstarpējai pieredzes apmaiņai.

Dalībniekiem bija iespēja piedalīties krāsainos un aktīvos atpūtas pasākumos, kas lieliski uzlaboja noskaņojumu un radīja auglīgu vidi tālākas sadarbības plānošanai.

Paldies organizatoriem - Natālijai Vedmedovskai, Zanei Krastiņai, Vijai Veisai, Dacei Matulei, kā arī Līgai Hartpengai un Valērijai Ivanovskai - par uzņēmību un lielisko komandas darbu!

 

"Atskaišu kopsapulce. Statūtu grozījumi, Valdes, Ētikas un Revīzijas komisijas vēlēšanas", 31.05.2024.

Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācijas 

"Atskaišu kopsapulce

Statūtu grozījumi, Valdes, Ētikas un Revīzijas komisijas vēlēšanas"

31. maijs, 2024

Bellevue Park Hotel Riga, Slokas iela 1 un tiešsaistē platformā “Evisit” 

 

Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācijas kopsapulci sasauc valde saksaņā ar 15.05.2024. valdes sēdes lēmumu.

 

NBReģistrēšanās:  Sēdei jāreģistrējas iepriekš, portālā "Evisit" , izvēloties "Klātienē" vai "Tiešsaistē"!

Ja ierašanās klātienē ierobežota, aicinām sēdei pievienoties attālināti!

Balsošana: balsošanā var piedalīties Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācijas biedri, kā arī Rezidentu apakšasociācijas biedri.

 

PROGRAMMA

 

12:00 – 13:00    “Reģistrācija”

13:00 – 13:25    “Informācija par kopsapulces darba kārtību: informācija par plānotajiem Statūtu grozījumiem, Valdes, Prezidenta, Ētikas un Revīzijas komisijas vēlēšanām”;  " " "Ziņojums par Asociācijas darbību 2021. – 2024. gads”   - Dr. Vija Veisa

13:25 – 13:35    “Revīzijas komisijas pārstāvja ziņojums” – Dr. Inese Cekula

13:35 – 13:40    “Statūtu grozījumi – balsošana”; “Balsošana par Valdes, Prezidenta, Ētikas un Revīzijas komisijas locekļiem”   - Dr. Vija Veisa

13:40 – 14:10    “Latvijas demogrāfiskie rādītāji. Mātes un bērna veselības rādītāji. Perinatālā mirstība” –
                            Prof. Dace Rezeberga, Rīgas Stradiņa universitāte

14:10 – 14:40    “Prenatāla diagnostika – mūsu sasniegumi un ne tikai” –  Asoc.prof. Natālija Vedmedovska, Rīgas Stradiņa universitāte, Rīgas Dzemdību nams

14:40 – 15:10    Kafijas pauze, balsošana

15:10 – 15:30    “Aktuālais Latvijas ginekoloģijā” - Asoc.prof. Jana Žodžika, Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca, RSU

15:30 – 16:00    “Onkoginekoloģija Latvijas Onkoloģijas centrā” – dr. Arta Spridzāne, Latvijas Onkoloģijas centrs

16:00 – 16:20    “Bērnu un pusaudžu ginekoloģija” – Dr.med. Lāsma Līdaka, Bērnu klīniskā universitātes slimnīca

16:20 – 16:35    “Vēlēšanu rezultātu paziņošana”

 

Rīgā, 2024. gada 16. maijā

Biedrības “Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācija” valdes vārdā 

Prezidente Vija Veisa