­

Jaunie Valsts organizētā dzemdes kakla vēža skrīninga sniegšanas nosacījumi

Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ja paciente veiks izmeklējumu ar uzaicinājuma vēstuli pie maksas ginekologa, tad no valsts budžeta līdzekļiem, līdzīgi kā iepriekš, tiks apmaksāta citoloģiskās uztriepes mikroskopiskā izmeklēšana un arī HPV noteikšana, bet par vizīti pie ginekologa paciente norēķināsies ar saviem līdzekļiem.

NVD vērš uzmanību, ka līdz 01.04.2019 HPV noteikšanu no valsts budžeta līdzekļiem apmaksā manipulācijai ar kodu 47025 - cilvēka papilomas vīrusu specifiskās DNS noteikšana, gadījumos, kas ir aprakstīti Valsts organizētā dzemdes kakla vēža skrīninga sniegšanas nosacījumos. Valsts apmaksātu HPV testēšanu veic laboratorijas, kas ir noslēgušas līgumu ar NVD.

No 2019. gada 1. aprīļa NVD informēs par izmaiņām manipulāciju sarakstā un HPV testa pielietojumu, precizējot HPV testēšanas apmaksas noteikumus un izmaiņas HPV noteikšanas tarifā.

Ar 2019. gada 1. janvārī spēkā esošajiem nosacījumiem Valsts organizētā dzemdes kakla vēža skrīninga algoritmā varat iepazīties Nacionālā veselības dienesta mājaslapā: NVD Ambulatorie pakalpojumi vai šeit pievienotajā dokumenta failā: Dzemdes kakla vēža skrīninga sniegšanas nosacījumi

Rīgas Stradiņa universitātes Starptautiskā konference "Zināšanas praksei"

Visi asociācijas biedri tiek laipni aicināti no 1. - 3. aprīlim apmeklēt Rīgas Stradiņa universitātes Starptautisko konferenci "Zināšanas praksei" ("INTERNATIONAL CONFERENCE "KNOWLEDGE FOR USE IN PRACTICE").

Bērna un sievietes veselības sekcijas sadaļa, kas veltīta sievietes veselības aktuālajām problēmām notiks 2019. gada 2.aprīlī, laikā no 14.00 līdz 17.00, Dzirciema ielā 16, RSU 3. auditorijā un posteru zālē.

Programma Bērna un sievietes veselības sekcijas sadaļai: Children's and Woman's Health

Dalība konferencē ir bez maksas, taču, lai varētu piedalīties, ir nepieciešama reģistrācija.

Lūdzu, apmeklējiet konferences mājas lapu: http://conference2019.rsu.lv/ un veiciet reģistrāciju!

Par dalību konferencē tiks izsniegti sertifikāti.

Izmantojiet iespēju satikt starptautiskus ekspertus un Latvijas pētniekus, kas savu zinātnisko darbību veltījuši sievietes veselības problēmu izpētei!

Bez Bērna un sievietes veselības sekcijas, ir vērts ieskatīties konferences programmā - atrast un apmeklēt vēl citas, sevi interesējošas, sekciju sēdes.

Iesakām apmeklēt ANSER Satelītkonferenci 3. aprīlī, “SRHR Policy Research – Achievements And Challenges”, kurā tiks spriests par seksuālās un reproduktīvās veselības globālajiem izaicinājumiem.

Satelītkonferences norises laiku, vietu un dienaskārtību skatīt šeit: ANSER Programme

 

Asociācijas sēde "Cik "zaļš" ir "zaļais koridors"?" jeb aktualitātes onkoginekoloģijā, 22.03.2019.PROGRAMMA

12:00 – 13:00 Reģistrācija
13:00 – 13:30 “Cik zaļš ir zaļais koridors?” - Dr. Androniks Mitiļdžans, RAKUS Onkoloģijas centrs
13:35 – 13:45 “BRCA 1 un BRCA 2 gēnu ģenētisko variantu testēšanas iespējas un pielietojums E. Gulbja Laboratorijā” - Ludmila Voložonoka
13:50 – 14:30 “Pārmantota krūts un olnīcu vēža ģenētiskie iemesli” -
Prof. Dr. biol. Edvīns Miklaševičs, RSU Onkoloģijas institūts
14:35 - 14:45 “Fami Cord Group Cilmes šūnu banka” aktualitātes – Dr. Inese Bolmane
14:45 – 15:15 Kafijas pauze
15:15 – 15:45 “Dzemdes piedēkļu veidojumi - taktika ambulatorajā etapā” –
Dr. Arta Spridzāne, RAKUS Onkoloģijas centrs
15:45 – 15:50 “Gedeon Richter” aktualitātes – Vineta Eglīte
15:50 – 16:20 “Asiņošana no dzimumceļiem kā simptoms onkoginekoloģiskai saslimšanai” – Dr. Aksana Evart, RAKUS Onkoloģijas centrs
16:25 – 16:55 “Klīniskie gadījumi onkoginekoloģijā” – Dr. Elīna Gelderiņa, dzemdniecības un ginekoloģijas rezidente

 

Kolēģi izglītojas "4th Edition ENDO Dubai 2019" kongresā

No 21. - 23. februārim Dubaijā, Apvienotajos Arābu Emirātos, norit “4th Edition ENDO Dubai 2019”.

ENDO Dubai kongress kopš tā pirmsākumiem, 2015. gadā, ir kļuvis par vadošo platformu zinātniskās un klīniskās informācijas apmaiņai par minimāli invazīvām ginekoloģiskām operācijām.
Šogad kongresa fokuss vērsts uz kritisku tematu - iegurņa sāpēm!
Liela nozīme šīs problēmas risināšanā ir operatīvās ginekoloģijas un kolorektālās ķirurģijas speciālistiem.
Trīs dienu laikā dažādas sesijas, semināri un praktiskās darbnīcas analizēs inovatīvas ginekoloģiskās un kolorektālās ķirurģijas stratēģijas, lai risinātu problēmas, kas skar pacientes ar iegurņa sāpēm.

Izglītoties uz Dubaiju devušies arī vairāki operatīvas ginekoloģijas speciālisti no Latvijas - Dr. Dace Melka, dr. Iveta Gražule, dr. Antons Babuškins un dr. Jurģis Vītols!

Attēlā no kreisās: Latvijas delegācijas pārstāvji - Dr. Antons Babuškins, Dr. Dace Melka, Dr. Iveta Gražule un Dr. Jurģis Vītols

"29th World Congress on Ultrasound in Obstetrics and Gynecology", 12.-16. oktobris, Berlīne, Vācija

No 2019. gada 12. - 16. oktobrim Berlīnē (Vācija) norisināsies "29th World Congress on Ultrasound in Obstetrics and Gynecology".

ISUOG ir vadošā starptautiskā ultraskaņas biedrība dzemdniecībā un ginekoloģijā. Tās pirmsākumi meklējami 1991. gadā, kad tika izdots pirmais UOG Journal izdevums un notika pirmais Pasaules kongress. Šobrīd ISUOG biedrībā ir reģistrējušies jau 15 500 biedru no 140 valstīm.

Kongress piedāvā daudzveidīgas zinātniskās sesijas, meistarklases, praktiskās darbnīcas un iespēju piedalīties Pre-Congress kursos.

Provizoriskā programma: ISUOG Congress Programme

Tēžu iesniegšanas termiņš: 08.04.2019.

Reģistrēties kongresam iespējams šeit: Reģistrācija

Plašāka informāciija par kongresu pieejama oficiālajā mājaslapā: ISUOG World Congress

 

Jaunākā informācija no Eiropas Parlamenta Seksuālo & Reproduktīvo tiesību foruma

EPF ir visu Eiropas parlamentu locekļu tīkls, kas ir apņēmies aizsargāt pasaules neaizsargātāko cilvēku seksuālo un reproduktīvo veselību.
Papildus informācija par šo tīklu un kontracepcijas atlasu atrodama šeit: EPF Web un Contraception info
Eiropas Parlamenta Iedzīvotāju un attīstības forums informē par jaunāko 3. izdevuma Eiropas Kontracepcijas Atlasu.

Portugālē no 4. - 5. novembrim norisināsies "2nd World Congress on Obstetrics and Gynaecology"

Š.g. 4.-5. novembrī Portugāles pilsētā Porto iespēja apmeklēt "2nd Congress on Obstetrics and Gynaecology", Caring for Every Woman...Education, Empowerment and Health.

Šis kongress ir lieliska iespēja ginekoloģijas, dzemdniecības speciālistiem, zinātniekiem, studentiem un veselības nozares pārstāvjiem satikties un dalīties ar savām kreatīvajām idejām un domām par sievietes veselību!

Dalību kongresā apstiprinājuši nozares vadošie eksperti no vairāk nekā 20 valstīm, programmā iekļautas 36 dažādas zinātniskās sesijas un priekšlasījumi.

Lai uzzinātu vairāk par kongresa norisi: 2nd World Congress, Porto

 

"8th Advanced Ian Donald Course On Perinatal Ultrasound", 13.-15.06.2019., Itālija

Sadarbībā ar Itālijas Dzemdniecības un Ginekoloģijas Ultrasonogrāfijas biedrību, Itālijas Slimnīcu Ginekologu un Dzemdību speciālistu asociāciju no 2019. gada 13.-15. jūnija Itālijā, Cagliari teik organizēti kursi "8th Advanced Ian Donald Course on Perinatal Ultrasound".

Informācija un kursu programma atrodama šeit: IAN DONALD COURSE

 

Rīgā norisināsies "9th Baltic Congress of Endocrinology and ESE Clinical Update"

Latvijas Endokrinologu asociācija aicina piedalīties "9th Baltic Congress of Endocrinology and ESE Clinical Update", kas no 4.-6. aprīlim norisināsies Rīgā, Latvijā.

Kongresa Orgkomiteja un Zinātniskā komiteja aicina piedalīties kongresā, lai uzzinātu jaunākās novitātes un atklājumus klīniskajā endokrinoloģijā - ar savu pieredzi šajos jautājumos dalīsies nozares speciālisti.

Visu informāciju par kongresa norisi varat atrast kongresa oficiālajā mājaslapā: Endo2019Baltic-ESE

Oficiālā ielūgumvēstule: Welcome

 

"Aesthetic and Reconstructive Gynecology Today", 8. martā, Viļņā, Lietuvā

2019. gada 8. martā Viļņā (Lietuva) norisināsies 2. Estētiskās Ginekoloģijas asociācijas konference "Aesthetic and Reconstructive Gynecology Today".

Konferences dienas kārtība pieejama šeit: Programma

Latvijas Estētiskās ginekoloģijas asociācija aicina interesentus pievienoties braucienā uz konferenci Viļņā. Jautājumu gadījumā, kā arī par iespējām kopīgi doties uz konferenci, lūgums sazināties ar dr. Ievu Briedīti, e-pasts: dr.briedite@gmail.com.